Jak berberyna wpływa na organizm?
Wpisany przez s.z.   
środa, 17 stycznia 2024 19:37

Jak berberyna wpływa na organizm?

Czy wiesz, że - według szacunków - na cukrzycę w Polsce choruje ponad 2 miliony osób (z czego 25% z nich nie jest tego świadomych)? Niestety, cukrzyca cały czas stanowi jedną z najczęstszych chorób, a jej przyczyny mogą dotyczyć zarówno czynników genetycznych i środowiskowych, stylu życia, stanu hormonalnego organizmu czy zwiększonej masy ciała.

Nic dziwnego, że osoby zmagające się z podwyższonym poziomem cukru we krwi, tak chętnie wybierają ekologiczną, certyfikowaną suplementację – na czele z berberyną, która reguluje poziom insuliny we krwi. To właśnie zdrowa berberyna odgrywa ważną rolę w medycynie ajurwedyjskiej – z powodzeniem wspierając leczenie cukrzycy i insulinooporności oraz usprawniając bezpieczne odchudzanie. Co warto wiedzieć o berberynie, kiedy warto ją stosować oraz jak wybrać suplement diety, aby rzeczywiście wykazywał pozytywne działanie na nasz organizm? Podpowiadamy!

Zdrowa berberyna – czym jest?

Berberyna to nic innego jak alkaloid – organiczny związek chemiczny pozyskiwany z berberysu, nazywanego „kwaśnicą”. Chociaż dawniej w ziołolecznictwie wykorzystywano głównie korzenie i korę, która je pokrywa – dzisiaj w suplementach pod tą nazwą owoce i liście rośliny oraz korę nadziemnych gałązek. Berberyna w dużej mierze kojarzy się z działaniem obniżającym poziom cukru oraz cholesterolu we krwi oraz wspierającym bezpieczne odchudzanie – jak się jednak okazuje, ten cenny alkaloid ma nam do zaoferowania znacznie więcej! Przyjmowanie zdrowej berberyny przyczynia się do złagodzenia bólu oraz zniwelowania stresu – co ciekawe, w przypadku problemów gastrycznych, suplement tego typu pozwoli nam na skuteczne działanie przeciwwymiotne, a jego regularne stosowanie pomoże w utrzymaniu zdrowego stanu skóry.

Jak wybrać berberynę?

Wybierając berberynę dla siebie i swoich Bliskich – zwróćmy uwagę na to, czy aby na pewno suplement, na którego zakup się decydujemy, został przebadany laboratoryjnie. Jeśli produkt nie posiada niezbędnych badań – nie tylko może nam nie przynieść pożądanych rezultatów, ale także negatywnie zadziałać na nasze zdrowie i samopoczucie. Nie wszyscy wiedzą, że oprócz działania wspierającego redukcję tkanki tłuszczowej (między innymi przez regulację glikemii) oraz normującego gospodarkę cukrową i insulinową organizmu (ze względu na stymulowanie wzrostu oraz czułości receptorów insulinowych) – ekologiczna berberyna poprawia także funkcje kognitywne, czyli... naszą pamięć! Nie bez powodu w sklepie z wysokiej jakości suplementacją bardzo często znajdziemy ją w towarzystwie morwy białej – która także przyczynia się do skutecznego odchudzania oraz obniżania poziomu cukru we krwi.

Berberyna – kiedy nie jest wskazana?

Niestety, nie każdy z nas może przyjmować berberynę – suplementowanie tego pozyskiwanego z berberysu związku organicznego, nie jest zalecane kobietom w ciąży i karmiącym piersią. Ostrożność podczas stosowania zdrowej berberyny powinny zachować osoby, które na co dzień przyjmują leki obniżające poziom cukru we krwi – wówczas wdrożenie dodatkowej suplementacji należy skonsultować z lekarzem prowadzącym. Oczywiście, berberyny nie podaje się również dzieciom – ani nie łączy z niektórymi lekami (na przykład tymi o działaniu uspokajającym, przeciwzakrzepowym czy preparatami, których aktywność zależy od metabolizmu wątrobowego). Jeśli jednak nie jesteśmy w żadnej z tych grup – suplementowanie ekologicznej berberyny może przynieść nam wiele korzyści!

A Ty, stosujesz już zdrowe suplementy na naturalne i bezpieczne obniżanie poziomu cukru we krwi?

/źródło - /