Co warto zaobaczyć, będąc w Trójmieście? Drukuj Email
Wpisany przez W.P.   
poniedziałek, 02 października 2017 14:22

Co warto zobaczyć, będąc w Trójmieście?

Wybierając się na urlop bądź weekend do Trójmiasta warto mieć jakiś plan. Dzięki temu bowiem można będzie więcej zobaczyć. Nie da się bowiem ukryć, że Gdańsk, Gdynia i Sopot mają mnóstwo do zaoferowania i dobrze trzeba wszystko zaplanować, żeby niczego nie przeoczyć. Przebywając w Gdyni warto wybrać się do portu. Wtedy można będzie poczuć w pełni morski klimat. A co dalej?

 

Plan wycieczki po Trójmieście

Pozostając w Gdyni warto wybrać się na Skwer Kościuszki. To obowiązkowy punkt podczas zwiedzania. Później, po zwiedzeniu statków – muzeów i Akwarium Morskiego warto będzie wybrać się do Orłowa. Tam przejście się deptakiem na plaży na pewno pomoże się zrelaksować. Kolejnym, ważnym punktem jest skansen w Grodzisku, oddalonym tylko o 4 kilometry od Sopotu. W Gdańsku natomiast obowiązkowe jest zwiedzenie Starego Miasta, ze wszystkimi jego atrakcjami. Niezależnie natomiast od tego, na co się zdecydujemy, możemy być pewni, że wycieczka na którą się wybierzemy przyniesie nam wiele radości i wzbogaci naszą wiedzę o dawnym, jak i obecnym Pomorzu. Trójmiasto to ten region, w którym na dodatek przez cały rok można liczyć na to, że będzie mieć się dostęp do ważnych wydarzeń kulturalnych. Liczne festiwale, koncerty i eventy cykliczne nie bez powodu przyciągają tak sporą liczbę turystów.

Jeden z ciekawszych teatrów w Polsce

Dla miłośników teatru polecany jest natomiast działający przez cały rok teatr w Trójmieście, a więc Teatr Szekspirowski w Gdańsku. W teatrze tym przez cały rok można liczyć na moc atrakcji. Odbywają się tam spektakle, koncerty, a także kino plenerowe pod nazwą „Teatr w oknie”, stanowiące połączenie występu artystów przy czynnym udziale aktorów. Dlatego, tak ważne jest to, żeby zapoznać się z repertuarem Teatru Szekspirowskiego, ponieważ codziennie można tam oczekiwać na wiele wspaniałych wydarzeń, również w ramach wstępu wolnego. To przyciąga turystów, jak i mieszkańców. Jedno jest pewne, niezależnie od tego, czy w Trójmieście będziemy przebywać dłużej, czy krócej, na brak interesujących wydarzeń nie będziemy narzekać.

Poprawiony: poniedziałek, 02 października 2017 14:33