Iluzja - na czym polega jej światowy fenomen? Drukuj Email
Wpisany przez S.Z.   
piątek, 11 stycznia 2019 11:20

Iluzja - na czym polega jej światowy fenomen?

Każdy z nas widział choć raz sztuczkę magiczną, zaś przedstawienia najlepszych iluzjonistów na świecie przybierają od lat format ogromnych widowisk, transmitowanych w telewizji. Magia zachwyca nas od dziecka i niezmiennie zaskakuje, nawet w dorosłym wieku. Dlaczego tak się dzieje i jak sprawić, by wciąż tworzyć rzeczy nieodgadnione, nowe i takie, które porwą publiczność?
O fenomenie iluzji opowiada najpopularniejsza para magików w Polsce – Ewelina i Marcin Muszyńscy.


Iluzja to sztuka

Przepoławianie człowieka na pół, znikanie budynków, lewitacja, wzniecanie ognia – to tylko niewielki ułamek dobrze nam znanych sztuczek magicznych. Doskonale wiemy, że to iluzja, jednak prawie zawsze nie jesteśmy w stanie wytłumaczyć, jak magik to zrobił. - Tajemnica wykonania sztuczki jest dla iluzjonisty szalenie ważna, dlatego trzeba zadbać o każdy, najmniejszy szczegół. Stworzenie największego magicznego show w Polsce pokazało nam, że ten rodzaj przedstawienia i rozrywki na najwyższym poziomie, to wielkie przedsięwzięcie, angażujące nie tylko ogromne pieniądze, ale i dziesiątki ludzi. Musimy zadbać o scenę, sprzęt, oświetlenie, muzykę, piękne kostiumy, reżyserię i oczywiście bezpieczeństwo. To wszystko tworzy ogromny spektakl, który przenosi widzów w świat magii – tłumaczy iluzjonista, Marcin Muszyński.

Czym zaskoczyć publiczność

W dobie internetu i kanałów na YouTube, które pokazują i wyjaśniają sekrety magików, aby się wyróżnić i zaskoczyć publiczność trzeba się postarać. - Tworząc swoje spektakle sam postanowiłem wymyślić całe magiczne etiudy przeplatane dużymi iluzjami i kabaretem. Dzięki temu mam pewność, że prezentuję publiczności absolutnie nowe spojrzenie na magię, coś czego nie widzieli, co ich na pewno zaskoczy i zaintryguje. Żaden inny iluzjonista nie wie jak wykonuję moje magiczne sztuki, dzięki temu wszyscy mamy do czynienia z prawdziwą magią, czyli elementem świeżości i czegoś absolutnie nowego w tym świecie. Cały czas da się takie rzeczy stworzyć, trzeba to tylko robić z pasją i na najwyższym poziomie – mówi Marcin Muszyński.
Całe show jest to misternie przygotowana fantasmagoria, która oczywiście wykorzystuje wszelkie możliwe sposoby, także psychologię, aby widz zobaczył to, co iluzjonista chce mu pokazać. - Iluzja to lata praktyki, gdzie wykorzystuje się szereg nauk od fizyki, chemii, matematyki po psychologię. Aby osiągnąć perfekcję, trzeba mieć wokół siebie ludzi, którym ufa się na 200%. Część rzeczy jakie robimy jako para iluzjonistów, jest dość niebezpieczna, dlatego tak ważna jest perfekcja, zaufanie i praktyka. Tradycyjna obecność pięknych asystentek na scenie, to tylko jeden z elementów, które powinny skupić uwagę publiczności. Jest ich o wiele więcej, jednak to tajemnica każdego artysty – dodaje Ewelina Muszyńska.
Marcin Muszyński prezentuje widzom najtrudniejsze iluzje na świecie na czele z lewitacją z blisko półtonowym rekwizytem na wysokości 9 metrów, czyli lewitacją z fortepianem.


Iluzjonista Marcin Muszyński – iluzjonista, aktor, reżyser i twórca dużych iluzji. Wspólnie z żoną, Eweliną Muszyńską, która była koronowana w konkursie Miss Polski oraz została najpiękniejszą Polką podczas międzynarodowego konkursy Miss Slav w Paryżu. Państwo Muszyńscy byli finalistami programu „Mam Talent” gdzie ich show zostało ocenione jako „Najlepszy spektakl wszystkich edycji Mam Talent”. Jurorzy powiedzieli również o Muszyńskich iż: „To była jedną z najlepszych rzeczy jakie w życiu widziałem”:. Para bierze udział w najpopularniejszych wydarzeniach telewizyjnych w TVP1, TVP2, TV Polsat, oraz TV TVN i innych. Artyści występowali we Włoszech, Francji, Niemczech, Anglii, Chorwacji, Czechach, Hiszpanii Turcji. Ich flagowym projektem jest największa magiczna trasa koncertowa w historii Polski oraz największe magiczne show.
W 2016 r. zostali nagrodzeni statuetką „Osobowości i Sukcesu 2016r”
w 2017 r. zostali nagrodzeni statuetką za wyreżyserowanie i stworzenie „Największego Magicznego Show
w historii Polski”
w 2018 r. Marcin i Ewelina Muszyńscy zostali nominowani i zdobyli statuetkę „Twórcy 2018r”
https://marcinmuszynski.com

 

/źródło - /

Poprawiony: piątek, 11 stycznia 2019 11:30